Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 15 kwietnia 2019
  • 16 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 14479

Pszczynianie założyli w sieci grupę wspierającą nauczycieli

Nauczyciele w całym kraju strajkują już drugi tydzień. Również w powiecie pszczyńskim pracownicy placówek edukacyjnych prowadzą kolejny dzień akcję strajkową, oczekując godnych wynagrodzeń, poszanowania zawodu oraz zmian systemowych, które poprawią sytuację oświaty. Tak jak w wielu miejscowościach Polski, tak i w Pszczynie nie brakuje głosów poparcia i słów otuchy dla pedagogów.

Wspieram Nauczycieli - Pszczyna
Powstała grupa "Wspieram Nauczycieli - Gmina Pszczyna" · fot. facebook.com


Przed kilkoma dniami na facebooku uformowała się grupa "Wspieramy Nauczycieli - Gmina Pszczyna". Jednym z jej autorów jest dr hab. Wojciech Śmieja z Uniwersytetu Śląskiego.

- Założyłem tę stronę widząc, że w ościennych miastach: Bielsku-Białej, Tychach, Cieszynie czy Rybniku odbywają się wiece poparcia dla postulatów strajkowych, tymczasem w Pszczynie tego gestu poparcia dramatycznie zabrakło. Nie brakuje natomiast, często bezmyślnego hejtu w przestrzeni publicznej i w komentarzach. Osobiście jestem przekonany, że strajk szkolny ma głębokie uzasadnienie, którego w żaden sposób nie można ograniczyć do czynników ściśle materialnych. Nieprzemyślana i przeprowadzona byle jak reforma min. Zalewskiej doprowadziła do pogorszenia się warunków pracy nauczycieli i pracowników oświaty, a w efekcie dotknie także naszych dzieci - tłumaczy.

- Chciałbym aby strajk i poparcie, jakie mu okażemy, służyło zminimalizowaniu tych negatywnych efektów. Zachęcam mieszkańców miasta i gminy do solidarności z nauczycielami - dodaje Wojciech Śmieja.

Do grupy dołączyło kilkadziesiąt osób, a jeszcze bardziej publicznie o wsparciu dla nauczycieli w tym miejscu poinformowało kilkanaście osób, między innymi dr n. med. Marcin Leśniewski (dyrektor szpitala w Pszczynie, a także wykładowca Śląskiego Uniwersytetu Medycznego) oraz Dorota Brauntsch, autorka wydanej niedawno książki "Domy bezdomne".

- W przerwie zajęć z moimi studentami, kontynuując opowieść o swoich pedagogach wspieram nauczycieli - napisał Marcin Leśniewski, dołączając zdjęcie.

Loading...


Dorota Brauntsch z kolei wspomina swoich nauczycieli. - Nie wierzę, że ten system cokolwiek moim dzieciom da. Nie nauczy ich ani swobodnego myślenia, ani twórczego, ani żadnego innego. Mam nadzieję jedynie, że trafią na takich nauczycieli, na jakich kiedyś trafiłam ja - napisała, wstawiając fotografię z kartką "Wspieram nauczycieli".

Loading...


Grupa "Wspieram Nauczycieli - Gmina Pszczyna" znajduje się pod adresem www.facebook.com/events/2255584814679910/

To nie jest jedyny głos poparcia jaki płynie pod adresem nauczycieli. Jest ich całkiem sporo. Niektórzy swoją opinią dzielą się anonimowo, inni mówią o tym głośno. Między innymi swoje wsparcie wobec strajkujących w niezwykle smaczny sposób zadeklarowała również Cukiernia Piekarnia Niedźbała.

Loading...


Należy zauważyć, że równocześnie obok poparcia z jednej strony, z drugiej wiele osób nie szczędzi słów krytyki pod adresem nauczycieli, a temat ten jak niewiele innych w ostatnim czasie tak mocno podzielił mieszkańców w kraju oraz w wielu regionach, między innymi w powiecie pszczyńskim.

Oskar Piecuch / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.