pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 11 października 2019
  • wyświetleń: 4372

W pobliżu szkoły podstawowej w Goczałkowicach będzie przedszkole

Urząd Gminy wkrótce wyłoni wykonawcę dokumentacji projektowej budowy nowego przedszkola przy ul. Wisławy Szymborskiej w Goczałkowicach-Zdroju.

W pobliżu szkoły podstawowej w Goczałkowicach będz
W pobliżu szkoły podstawowej w Goczałkowicach powstanie nowe przedszkole · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


Przypomnijmy, w związku z decyzjami Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie dotyczącymi Publicznego Przedszkola nr 2 przy ul. Bolesława Prusa 7, zapadła decyzja o budowie nowego przedszkola na terenie gminy Goczałkowice-Zdrój. Do placówki docelowo przeniosą się dzieci z Publicznego Przedszkola nr 2.

Wójt Gabriela Placha powołała Zespół ds. przygotowania koncepcji realizacji przedsięwzięcia pn. "Budowa przedszkola w Goczałkowicach-Zdroju", który w maju i czerwcu br. przeprowadził wśród mieszkańców krótką ankietę. Wzięło w niej udział 160 osób.

Na podstawie opinii mieszkańców oraz analizy możliwych lokalizacji zdecydowano, że nowe przedszkole powstanie przy kompleksie szkolno-sportowym przy ul. Wisławy Szymborskiej (w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 1 i Krytej Pływalni "Goczuś").

Końcem września Urząd Gminy opublikował ogłoszenie o zamówieniu na opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej. Przedmiot zamówienia obejmuje opracowanie dokumentacji (wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę) na budowę przedszkola wraz z wyposażeniem i zagospodarowaniem terenu. W projektowanym przedszkolu ma być miejsce na 5 oddziałów (25 dzieci na jeden oddział). Sale w placówce wyposażone będą w zaplecze sanitarne oraz magazyny na leżaki, w przedszkolu mają znaleźć się również sala do organizacji spotkań z rodzicami, kuchnia, cześć administracyjna, szatnie, zewnętrzny plac zabaw.

- Przymierzamy się do dużej inwestycji, jaką jest budowa nowego przedszkola. Najważniejszym celem jest stworzenie naszym dzieciom jak najlepszych warunków. Do 8 października czekamy na oferty na opracowanie dokumentacji projektowej. To pozwoli nam także na określenie kosztów tego zadania - mówi wójt gminy Goczałkowice-Zdrój, Gabriela Placha.

BM / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.