Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 13 grudnia 2019
  • wyświetleń: 2456

"Rodzinne kolędowanie" w Szkole Podstawowej nr 1 w Goczałkowicach

12 grudnia już po raz trzeci społeczność goczałkowicka zgromadziła się na świątecznym koncercie zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1. Bardzo się cieszymy, że zaproszeni goście i licznie przybyli rodzice znaleźli czas na "Rodzinne kolędowanie". Koncert z pewnością był okazją, by wyciszyć myśli, wsłuchać się w odgłos naszej duszy i podumać nad Miłością, która niebawem narodzi się w Betlejem i w naszych sercach...

„Rodzinne kolędowanie” w Szkole Podstawowej nr 1 · fot. Janusz Młodzik


Pomódlmy się w Noc Betlejemską
w noc Szczęśliwego Rozwiązania,
by wszystko nam się rozplątało
węzły, konflikty i powikłania.


Tegoroczne przedświąteczne spotkanie było okazją do zaprezentowania uczniowskich talentów. Podczas koncertu mieliśmy okazję wysłuchać tradycyjnych kolęd oraz utworów muzycznych i lirycznych związanych z Bożym Narodzeniem. Mogliśmy także podziwiać występy taneczne i pokazy gry na różnych instrumentach do świątecznych melodii.

Wspólne kolędowanie było także okazją do zaprezentowania się uczniów i grup, które działają w ramach współpracy szkoły z zaprzyjaźnionymi instytucjami, czyli m.in. Powiatowym Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej. Szczególnie miło, że wśród występujących pojawili się także nasi absolwenci "dla których zawsze będzie wolne miejsce przy stole...", jak zapewniali prowadzący.

"Rodzinne kolędowanie" w Szkole Podstawowej nr 1 w Goczałkowicach - 12.12.2019 · fot. Paweł Kanik


Rodzinnemu kolędowaniu towarzyszyły przygotowany przez Radę Rodziców kiermasz ciast i ciasteczek oraz świąteczna loteria, nad którą czuwali nauczyciele świetlicy szkolnej.

Występy dzieci, magiczna dekoracja, ukochane melodie i ważne słowa przyczyniły się do radosnej atmosfery, przedświątecznych wzruszeń i wierzymy, że każdy wracając do domu z dziecinnym entuzjazmem odliczał już dni do tej wyjątkowej nocy, w której "gasną wszelkie spory".

Na koniec głos zabrali Pani Dyrektor B. Smolarek oraz Przewodniczący Rady Gminy Pan T. Lazarek, którzy podziękowali za ogromne zaangażowanie w przygotowaniu koncertu występującym, ich opiekunom oraz organizatorom, a także złożyli wszystkim zebranym świąteczne życzenie - zdrowych, spokojnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia.

Monika Major

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.