Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 20 grudnia 2019
  • wyświetleń: 1838

ZSO w Pawłowicach kontynuuje współpracę z JAS-FBG S.A.

Oferta kształcenia w technikum logistycznym w pawłowickim Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II cieszy się dużą popularnością. Aby utrzymać jak najwyższy poziom kształcenia, gmina Pawłowice oraz ZSO podpisało porozumienie z firmą JAS-FBG S.A, mieszczącą się w Warszowicach, ale funkcjonującą na rynku międzynarodowym.

ZSO w Pawłowicach kontynuuje współpracę z JAS-FBG S.A. - 17.12.2019 · fot. UG Pawłowice


Firma obejmie swym patronatem kolejne klasy o profilu technik - logistyk, które rozpoczną naukę w ZSO w roku szkolnym 2020/2021 oraz w roku 2021/2022. Dzięki prowadzonej od lat współpracy uczniowie odbywają praktyki pod okiem specjalistów i fachowców, w warunkach zbliżonych do tych, z jakimi młodzi pracownicy będą mieć do czynienia już po zakończeniu edukacji. Praktyki można odbywać w zakładach w Warszowicach oraz w Czechowicach-Dziedzicach. Dwóch najlepszych zeszłorocznych absolwentów już znalazło zatrudnienie JAS-FBG S.A. Firma od lat dziewięćdziesiątych istnieje na terenie gminy Pawłowice. Początkowo świadczyła usługi agencji celnej. W kolejnych latach rozbudowała swoje usługi - spedycji (w tym kolejowej, lotniczej i morskiej) oraz transportu, a z czasem magazynowania i logistyki.

17 grudnia, w obecności uczniów, porozumienie podpisał: Franciszek Dziendziel wójt gminy Pawłowice, Jarosław Domin prezes JAS-FBG S.A. oraz Andrzej Wowra Dyrektor ZSO.

Poziom edukacji, jaki oferuje pawłowickie technikum jest imponujący, świetnie wyposażona sala do nauki logistyki, doskonale przygotowana kadra i szeroko rozwinięta współpraca z firmą JAS-FBG S.A. zachęca nie tylko młodzież z gminy Pawłowice do podjęcia nauki w ZSO.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.