pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 24 lutego 2020
  • wyświetleń: 1908

Edukacja architektoniczna w przedszkolu nr 1 w Woli

Przedszkole Juliana Tuwima przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Woli, jako jedno z 50 przedszkoli w Polsce, zostało zakwalifikowane do programu edukacji architektonicznej "Archi-Przygody" Narodowego Centrum Kultury.

"Archi-Przygody" to program z zakresu edukacji architektonicznej stworzony dla dzieci w wieku przedszkolnym. Stanowi propozycję zajęć o tematyce przybliżającej rozumienie zagadnień związanych z architekturą, a także wprowadzających w kulturę życia społecznego.

Główne założenia programu skupiają się wokół nabywania przez dzieci świadomości otaczającej ich przestrzeni, zrozumienia procesu projektowania i realizacji budowli oraz jej wpływu na otoczenie, a także docenienia tradycji architektonicznych i środowiska naturalnego.

Scenariusze zajęć skupione będą przede wszystkim na aktywnościach opartych na pracy zespołowej, ćwiczeniach manualnych, obserwacji i dialogu. Zajęcia będą prowadzone przez Panią Katarzynę Szwedę i Joannę Tabor przy współpracy z Panią architekt - Marią Pietrzyk.

Program został przygotowany i jest realizowany przez Narodowe Centrum Kultury. Archi-przygody otrzymały patronat Stowarzyszenia Architektów Polskich, Izby Architektów Rzeczypospolitej Polskiej i miesięcznika Architektura-murator.

ar / pless.pl, źródło: UG Miedźna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.