Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 3 marca 2020
  • wyświetleń: 2706

Alkogogle, narkogogle i odblaski w profilaktyce z młodzieżą

Kolejna pogadanka w szkole i kolejne apele pszczyńskich mundurowych. Tym razem z licealistami rozmawiano o zagrożeniach na drodze ze strony nietrzeźwych kierowców i niewidocznych na drodze pieszych. Młodzieży przedstawiono także schematy działania przestępców wykorzystujących metodę "na wnuczka" i poproszono o ostrzeżenie przed tym procederem najstarszych członków rodziny.

Zajęcia profilaktyczne pszczyńskiej policji z licealistami - 03.2020 · fot. KPP w Pszczynie


Poza slalomem w alkogoglach, młodzież wysłuchała krótkiej pogadanki na temat zagrożeń na drodze. Mundurowi szczególnie skupili się na zwróceniu uwagi przyszłych kierowców na stan, w jakim nie należy prowadzić samochodu. Apelowali, żeby pod żadnym pozorem nie wsiadać do auta z pijanym kierowcą lub samemu nie spożywać alkoholu przed planowaną podróżą. Profilaktyk chcąc udowodnić, jak bardzo obniża się percepcja nietrzeźwego kierowcy, poprosił ucznia z założonymi alkogoglami o złapanie długopisu. Za każdym razem okazywało się, że była to czynność niemożliwa do wykonania.

Mundurowi apelowali również o przekazanie babciom i dziadków ostrzeżenia dotyczącego praktyk oszustów. Dbając o bezpieczeństwo młodych pieszych, uczestnicy pogadanki odebrali od profilaktyka różnokolorowe odblaski ufundowane przez Starostwo Powiatowe. Opuszczając szkolne mury, policjanci nie zapomnieli zapiąć na stojących na zewnątrz rowerach odblaskowych opasek z napisem "Policja przypomina - zapnij rower! Nie daj szansy złodziejowi" przekazanych przez Urząd Miejski.

ar / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.