pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 4 marca 2020
  • wyświetleń: 2316

Sensoryczne warsztaty "Zimowe nutki" w Przedszkolu nr 6

24 lutego po raz kolejny w Przedszkolu nr 6 z Oddziałami Specjalnymi im. Misia Puchatka w Pszczynie odbyły się sensoryczne zajęcia integracyjne, w których udział wzięły przedszkolaki z grup specjalnych z zaproszonymi do wspólnej zabawy koleżankami i kolegami z grupy młodszaków.

Warsztaty "Zimowe nutki" w Przedszkolu nr 6 - 24.02.2020 · fot. Przedszkole nr 6


Zima chyba zapomniała o dzieciach w tym roku, jednak przedszkolakom nie przeszkodziło to we wspaniałej "zimowej" przygodzie. Na powitanie dzieci podawały sobie bryłkę lodu. Potem, zajadając miętowe landrynki, dowiedzieliśmy się wiele o Grenlandii i jej mieszkańcach. Następnie wcieliliśmy się w Inuitów. Przedszkolaki założyły specjalne obuwie, w którym mogły się poruszać po lodowej wyspie - ogromnym arkuszu papieru polanym białą i niebieską farbą. Na zakończenie, dzieci w ciszy przekazywały sobie z rąk do rąk magiczne pudełko, w którym schowany był tajemniczy przedmiot - płatek śniegu. Wszystkim zabawom towarzyszyła muzyka - klasyczna i nowoczesna oraz odgłosy zimowej aury. Różnorodne doznania sensoryczne dostarczyły dzieciom wiele radości.

Warsztaty były świetną okazją do nauki poprzez polisensoryczną zabawę. Zajęcia te posłużyły również do budowania pozytywnych relacji pomiędzy dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych a pełnosprawnymi przedszkolakami. Teraz wszyscy czekamy na przyjście wiosny i kolejne wspólne doświadczenia.

Ewa Mazurkiewicz / pless.pl, źródło: Przedszkole nr 6

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.