pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Najnowsze

  • 28 marca 2020
  • wyświetleń: 3783

Wiosenne prace w gminie Pawłowice - sadzenie kwiatów, łatanie dziur

Jak co roku, wraz z wiosną w gminie Pawłowice przeprowadzane są prace porządkowe i naprawcze. Kończy się właśnie pierwsza obsada terenów zielonych - na kwietnikach i klombach pojawiły się kolorowe bratki. Również zieleńce, trawniki i parki zostały przygotowane do wiosny, a rośliny wieloletnie zasilono nawozami.

Wiosenne prace w gminie Pawłowice - 03.2020 · fot. UG Pawłowice


Trwają również prace na drogach, polegające na naprawieniu ubytków i dziur, które pojawiły się w nawierzchniach asfaltowych po zimie. Na bieżąco uzupełniane są też ubytki w drogach wykonanych z kamienia. Mimo stanu epidemii i wielu ograniczeń, gminna infrastruktura jest utrzymywana na bieżąco.

Prace toczą się także przy gminnych inwestycjach. W trakcie realizacji jest duży projekt dofinansowany z funduszy Unii Europejskiej związany z wymianą lamp oświetlenia ulicznego na nowe, energooszczędne. Zadanie rozpoczęło się w Osiedlu Pawłowicach, wzdłuż ul. Polnej. Trwa tam wymiana kabli, które są prowadzone pod ziemią. Wymiana lamp będzie dotyczyć całej gminy. W sumie w gminie pojawi się 1020 nowych opraw oświetleniowych.

BM / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.