Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najnowsze

  • 11 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 735

Pellet pozyskiwany z biomasy

Materiał partnera:

Serwis sprzedaz-pellet.pl to krajowy producent drzewnego pellletu. Oferuje najwyższą możliwą jakość pellletu. Firma ta posiada urządzenia produkujące pellet, który odznacza się certyfikatami jakości FSC, DIN PLUS, EN PLUS A1. Kupując pelelt od tegoż producenta można mieć pewność, iż nabywamy paliwo ekologiczne bez żadnych pośredników, a co za tym idzie otrzymamy najlepszy pellet w najniższej cenie.

W sklepie internetowym tego przedsiębiorstwa, można kupić pellet pakowany w paczkach po 90 kg. Jest to pośrednia opcja między 15-kilogramowym workiem a paletą.

Co to jest pellet?


Pellet uzyskiwany jest z tak zwanej biomasy (czyli pozostałości po leśnej, bądź rolnej produkcji. Biomasa została sklasyfikowana w roli surowca odnawialnego, w przeciwieństwie do nieodnawialnych - gazu czy też węgla. Oznacza to, iż pellet stanowi paliwo ekologiczne. Ma on postać niewielkich granulek o regularnym kształcie. Zwykle spotykamy pellet drzewny, niemniej jednak można również pozyskać pellet z dowolnej rośliny. Najbardziej powszechnym zastosowaniem pellletu będzie ogrzewanie domów mieszkalnych.

Jak wygląda proces produkcji drzewnego pelletu? Celem pozyskania pelletu drzewnego, przy użyciu wysokiego ciśnienia prasowane są trociny, które stanowią pozostałość z obróbki drewna w tartaku i zostałyby najzwyczajniej w świecie wyrzucone. Na ogół w pellecie ok. 70 procent masy to materiał pochodzący z iglastych drzew. Trociny przeciskanie są przez specjalistyczną matrycę mającą otwory. W tymże procesie nie ma potrzeby używania żadnych dodatkowych substancji (lepiszcza), ponieważ rolę kleju pełni zawarta naturalnie w drewnie lignina. Uformowane granulki posiadają średnicę 6-8 mm. Długość powstałych granulek winna być 4-5 razy dłuższa, aniżeli ich średnica. Po tym, jak opuszczą matrycę, granulki muszą zostać jeszcze schłodzone, zaś później spakowane. 

Dane techniczne dotyczące pellletu 


  • certyfikaty jakości,
  • kaloryczność - 18,5 MJ/kg,
  • pellet pakowany jest w worki 15 kg,
  • granulat pelletu - 6 mm,
  • pochodzenie - 100% sosnowe trociny,
  • wilgotność pelletu - poniżej 10%,
  • zawartość popiołu  ≤ 0,7%.


Popularność pelletu drzewnego w roli opału Pellet drzewny jest coraz bardziej popularny, z uwagi na wycofywanie mało ekologicznych paliw i pieców. Zapotrzebowanie na ten rodzaj upału wzrosło znacząco po 2005 roku, razem z cenami kopalnych paliw. Nie bez znaczenia jest także wpływ ekologicznej polityki realizowanej na terenie Unii Europejskiej i wprowadzony zakaz palenia węglem w wybranych krajach. Sporą popularnością pellet cieszy się w Szwecji i Wielkiej Brytanii, gdzie jest użytkowany nawet i w największych ciepłowniach i elektrowniach. W naszym kraju wykorzystuje się go przede wszystkim celem ogrzania gospodarstw domowych.

Ekologia w Sprzedaz-Pellet.pl Warto podkreślić, iż spalenie pellletu nie wywołuje powstawania dodatkowych ilości dwutlenku węgla, ponieważ całość uwalnianego CO2 pobierana jest wcześniej z atmosfery przez drzewo. Uwalniane ilości tlenku siarki i azotu, są naprawdę nieduże. Pellet jest dużo bardziej ekologiczny od zwykłego węgla i nie przyczynia się znacząco do pogłębienia tak zwanego globalnego ocieplenia. Ceny pelletu, jeśli porównać je z cenami węgla, są o wiele wyższe. Należy jednakże przemyśleć także kwestię ceny, którą płaci środowisko naturalne, jak i przyszłe pokolenia. Także my sami przypłacamy stanem zdrowia funkcjonowanie na co dzień w bardzo zanieczyszczonym środowisku.

Kupno i dostawa pelletu Serwis Sprzedaz-pellet.pl, oferuje własnym klientom zupełnie darmową dostawę najwyższej jakości pelletu pod drzwi domu na terenie całej Polski. Dla firmy tej liczy się każdy spośród klientów, nie ma znaczenia czy zamówi 1000 kilogramów, czy może 20 ton. Właściwie przygotowana przesyłka i tak będzie gratisowa. 

Ogrzewanie domu z użyciem pellletu drzewnego Pellet możemy zastosować do ogrzewania domu, spalając go w specjalnie przygotowanych do tego celu kominkach. Nie powinniśmy spalać pelletu w niedostosowanych piecach. W piecach na pellet drzewny konieczna jest właściwa wentylacja, która zapobiegnie powstaniu bardzo niebezpiecznego czadu (tlenku węgla). Spora ilość pieców służących do spalania pelletu, została wyposażona w podajniki automatyczne, dzięki czemu piece są samoobsługowe. Ogrzewanie z użyciem pelletu jest bardzo wygodne, nie wymaga dorzucania do pieca, rąbania drewna, ani też pozbywania się nagromadzonego podczas palenia popiołu. Piece na pellet są także łatwe w zainstalowaniu. 

Cena i jakość pelletu Kiedy dokonujemy wyboru surowca opałowego, takiego jak pellet drzewny, cena gra w takim przypadku sporą rolę. Jeśli chodzi o pellet, jego ceny wahają się w zakresie od 600 do 800 złotych za tonę. W porównaniu do węgla (również w postaci tak zwanego ekogroszku) ceny pelletu są dużo bardziej stabilne. W niedługim czasie ceny węgla mogą wzrosnąć, gdyż zasoby tegoż surowca powoli się zmniejszają. Kupno większych ilości pelletu jest bardziej opłacalne, aniżeli w wypadku niewielkich opakowań. 

Ważna jest nie tylko bardzo korzystna cena pelletu, ale również odpowiednia jakość. Istotny jest także dobrze wybrany producent pelletu drzewnego - dla odpowiedniej wydajności pellet winien być suchy, właściwie przechowywany i przewożony. Dopuszczona maksymalna wilgotność, powinna wynosić 10 procent. Dobrej jakości pellet, nie może zawierać granulek mających odmienny ciemny kolor, ponieważ mogą one zawierać w składzie farby, czy plastik. Podczas spalania winien wydzielać się zapach drewna. Nie powinno się stosować zbyt niskiej jakości pelletu, gdyż doprowadza to do zapchania się podajnika, zwiekszania ilości popiołu, jak i obniżania temperatury w samym piecu. Dbajmy o to, aby korzystać z pelletu certyfikowanego. 

Kominek na pellet drzewny - dobre rozwiązanie do naszego domu? Kominki były zawsze uważane za swego rodzaju wzorzec, jeżeli chodzi o ciepłą i przyjazną atmosferę w czasie aranżowania wnętrz. Wieczór z przyjaciółmi albo rodziną spędzony na fotelu przy rozpalonym kominki, jest za każdym razem dobrym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Dzięki bardzo nowoczesnej technologii, kominki na pellet stanowią nie tylko idealne dopełnienie zaaranżowania wnętrza, ale także bardzo skuteczny sposób na ogrzewanie całego budynku. Dla wielu z nas, może być bardzo zaskakujące, iż kominki opalane na pellet drzewny, są dużo bardziej ekonomiczne pod względem ogrzewania domu i generowania ciepła. Bardzo dobrze sprawdzają się w biurach i budynkach mieszkalnych. Jeśli chodzi o wygląd, kominki opalane na pellet, zbytnio się nie różnią od tych klasycznych - zapewniają identyczny poziom relaksu. 

Różnica pozostaje jednakże dosyć znaczącą, jeżeli chodzi nam o możliwości grzewcze, którymi dysponować będą kominki opalane właśnie na pellet. Są one w stanie dużo szybciej ogrzewać pomieszczenia, aniżeli klasyczne ich odpowiedniki. Poza tym zawsze mamy możliwość programowania ich pracy, dzięki czemu spalimy taką ilość paliwa, jaką wcześniej sobie zaplanowaliśmy. Dzięki czemu nie narazimy się na za duże koszty, mające związek z kupowaniem opału. Sporą zaletę kominków na pellet, poza naprawdę dużą wydajnością, stanowi także jego ekologiczność. Możemy się cieszyć przytulnymi i ciepłymi pomieszczeniami, bez wywierania nieodpowiedniego wpływu na naturalne środowisko.

Wybranie kominka opalanego na pellet drzewny, pozwala na skuteczne ograniczanie liczby spalonego paliwa. Dzięki czemu, mamy możliwość oszczędzenia dużych ilości pieniędzy, które trzeba by przeznaczyć na poczet ogrzewania. Jeszcze do niedawna, kominków nie uznawani za efektywną metodę ogrzania domów. Niemniej jednak, razem z postępującą technologią, coraz większa liczba osób, podejmuje decyzję o wykorzystywaniu ich w roli podstawowego źródła ciepła dla mieszkania, czy też domu. W wypadku kominków opalanych na pellet, tego rodzaju rozwiązanie, okazuję się być bardzo opłacalne. Kominek opalany na pellet to także sporą wygoda, gdyż nie trzeba borykać się z problemami, takimi jak ciągła potrzeba dostarczania drewna. Pellet jest także niezwykle czystym rodzajem paliwa - nie tylko, jeśli chodzi o jego wpływ na naturalne środowisko. Nie trzeba bowiem ciągle zamiatać bliskich okolic kominka po każdorazowym dokładaniu opału - co w.wyapdku kominków opalanych na drewno, jest praktycznie rzecz biorąc standardem. W wypadku kominków na pellet drzewny, standard stanowi pełna automatyzacja co do obsługi. Wystarczy ustawić właściwy program i napełnić pojemnik na opał. Kominek będzie samodzielnie dozować właściwą liczne granulatu, dzięki temu w pomieszczeniach będzie panować taka temperatura, której potrzebujemy. Ponadto, nie musimy obawiać się o to, iż ogień zgaśnie, kiedy zapomnimy dołożyć opał. Celem uzupełniania opału, nie będzie konieczne otwarcie paleniska, dzięki temu liczba spalin, które dostają się do środka pomieszczenia, zostaje ograniczona. 

Inne możliwe zastosowania dla pelletu drzewnego Pellet używany jest nie tylko celem ogrzewania, ale również jako wyściółka dla zwierząt, z uwagi na to, iż pochłania bardzo dobrze wilgoć. Pellet może być stosowany zamiast żwirku dla kota, a jego zaletą dodatkową jest niezwykle przyjemna woń drewna. 

Pellet stosuje się nie tylko do ogrzewania, ale także jako podściółkę dla zwierząt. Nadaje się on bardzo dobrze do tego celu, ponieważ łatwo pochłania wilgoć. Pellet można stosować zamiast żwirku dla kotów, a jego dodatkową zaletą jest przyjemny zapach drewna. 

Aby wypromować świadczone przez nas usługi potrzebować będziemy ekspertów od SEO, którzy opracują odpowiednią dla nas kampanię. Z naszej strony polecić możemy współpracę z firmą SEOMANAGMENT zajmującą się pozycjonowaniem stron internetowych, a także analizą SEO. Posiada ona bogate portfolio i doświadczenie, a także różnorodny zespół naprawdę zaangażowanych w swoją pracę ekspertów. Niezależnie od tego, czy prowadzimy małą działalność, czy dużą firmę, współpraca z SEOMANAGMENT może się nam tylko opłacić.