Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 16 stycznia 2020
  • 12 marca 2020
  • wyświetleń: 9369

Odwołane: "Cholonek, czyli dobry Pan Bóg z gliny" z Diablakiem

Uczniowski Klub Sportowo-Turystyczny "Diablak" zgodnie z zarządzeniami w związku z zagrożeniem koronawirusem odwołał wyjazd z cyklu "Wydarzenia kulturalne na Górnym Śląsku" zaplanowany na dzień 22 marca.

Program wycieczkiNikiszowiec - śląska perła architektury przemysłowej

Nikiszowiec jest bez wątpienia jedną z największych postindustrialnych atrakcji Katowic i całego Górnego Śląska. Osiedle, którego budowę rozpoczęto przed ponad 100 lat, przez długi okres pełniło ważną socjalną funkcję dla pracowników kopalni Giesche. W latach 90. XX wieku Nikiszowiec podupadł społecznie. W okolicach 2010 roku osiedle na fali rewitalizacji odzyskało należny blask i renomę. Obecnie Nikiszowiec postrzegany jest jako przyjazne i modne miejsce do życia...

Zwiedzanie od 10.00 do 10.45 - bezpłatne. Możliwość wypicia kawy i zjedzenia śląskiego kołocza w Cafe Byfyj.

Teatr KOREZ

Spektakl wg powieści Janoscha - "Cholonek, czyli dobry Pan Bóg z gliny". Po śląsku, o Śląsku i o Ślązakach! To spektakl o ludziach żyjących pomiędzy Polską a Niemcami, pomiędzy snem a jawą, pomiędzy tragedią, a farsą. Pełen plebejskiego, śląskiego humoru i anegdot znanych wszystkim Ślązakom od dziesięcioleci i powtarzanych z pokolenia na pokolenie... Spektakl uzyskał znakomite recenzje takich autorytetów jak Kazimierz Kutz czy Michał Smolorz. Cholonek otrzymał główną nagrodę festiwalu teatrów Europy Środkowej "Sąsiedzi". Został uznany za spektakl 2004 roku otrzymując "Złotą Maskę".

Spektakl przeznaczony jest dla widzów od 15 lat.
Miejsca nienumerowane, zajmowane według kolejności wejść na pół godziny przed spektaklem.
Termin przedstawienia: 9 lutego (niedziela) od godziny 12.00-14.10 (bez przerwy).

Prosimy zachęcić kolegów, koleżanki, rodzinę! Koszt wyjazdu to 93 zł/os - osoby dorosłe; 83 zł/os - emeryci, renciści, młodzież od 15. roku życia (uwzględnia koszt biletu do teatru).

Szczegóły i możliwość zapisania się znajdują się na stronie UKST "DIABLAK" www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl/aktualnosci/2020/09.02.2020_wycieczka_teatr_zaproszenie.php

Zapraszamy!

UKST Diablak

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.