Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 9 marca 2020
  • wyświetleń: 3886

Wspinaj się z "Diablakiem" - relacja z zajęć na ściance wspinaczkowej

6 stycznia odbyły się kolejne w tym roku szkolnym zajęcia na ściance wspinaczkowej organizowane w ramach działalności Uczniowskiego Klubu Sportowo-Turystycznego "Diablak". Adresatem niniejszych zajęć jest przede wszystkim młodzież szkół powiatu pszczyńskiego. Klub kontynuuje kolejny cykl szkoleń wspinaczkowych, zarówno dla uczniów już wspinających się, jak i dla tych, dla których był to pierwszy kontakt z tym sportem.

Wspinaj się z "Diablakiem" - relacja z zajęć na ściance wspinaczkowej.


Uczestnicy piątkowych zajęć doskonalili poznane wcześniej techniki wspinaczkowe. Osoby, które wybrały się pierwszy raz poznały podstawowe zasady asekuracji i wspinania oraz praktycznie je przećwiczyły. Amatorzy wspinaczki przede wszystkim dbali o bezpieczeństwo oraz o jak najlepsze wykorzystanie czasu, żeby jak najwięcej się nauczyć i technicznie poćwiczyć. Jako organizatorzy tych wyjazdów mamy nadzieję, że uda nam się rozbudzić zainteresowanie tą formą aktywności fizycznej wśród młodzieży naszego powiatu i kontynuować systematyczne wyjazdy szkoleniowe. Ciągle liczymy na zainteresowanie tą formą rekreacji uczniów pszczyńskich szkół. Ze swej strony dokładamy wszelkich starań aby zajęcia były jak najbezpieczniejsze.

Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "Diablak" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie. Zajęcia odbywają się przy wsparciu finansowym Gminy Pszczyna i Powiatu Pszczyńskiego.

Wszystkich chętnych - dzieci, młodzież i dorosłych zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym wyjeździe na ściankę, który odbędzie się 3 kwietnia, a szczegóły i zapisy na stronie Klubu www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl

Zapraszamy również na najbliższe wycieczki/wyjazdy:

15.03 - Wycieczka w Pieniny - Wysoka
21.03 - Termy Chochołowskie oraz Zakopane
22.03 - wyjazd do Teatru "Korez" w Katowicach na przedstawienie pt.: "Cholonek, czyli dobry Pan Bóg z gliny". Dodatkowo: zwiedzanie Nikiszowca.
29.03 - wycieczka rodzinna w Beskid Mały - Chrobacza Łąka
03.04 - wyjazd na ściankę wspinaczkową
17.04 - wyjazd na ściankę wspinaczkową
19.04 - wycieczka w Beskid Śląsko - Morawski (Republika Czeska) - Jaworowy
23.04 - wyjazd na spektakl "Skazany na Bluesa" - Teatr Śląski w Katowicach
25.04 - VII Rajd Górski dla Uczniów Szkół Podstawowych - STOŻEK 2020
26.04 - wycieczka rodzinna w Beskid Żywiecki "Krawców Wierch"

źródło: UKST Diablak

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.