• 31 maja 2019
  • wyświetleń: 2676

Paweł Pietryja ma za sobą występ w turnieju na Słowenii

W dniach 15-18 maja Paweł Pietryja zagrał w turnieju FZ FORZA Slovenia International 2019.

Paweł Pietryja ma za sobą występ w turnieju na Sło

W grze mieszanej z Dominiką Kwaśnik niestety musieliśmy zakończyć udział w ćwierćfinale przegrywając z parą Angielska Steven Stallwood/ Lizzie Tolman wynikiem: 21:16, 19:21, 21:17. Tym samym pożegnaliśmy się z udziałem w tym turnieju i walką o miejsca medalowe.

W grze podwójnej w parze z Adamem Cwaliną zajęliśmy drugie miejsce w finale spotykając się z silną parą japońską - Shohei Hoshino/ Yujiro Nishikawa i przegrywając wynikiem 21:9, 21:11. Mecz nie układał się po naszej myśli. Było dużo błędów z naszej strony, co doprowadziło do pewnej wygranej Japończyków w finale.

Jesteśmy zadowoleni z całego turnieju, po drodze zagraliśmy dobre mecze. W drugiej rundzie turnieju trafiliśmy na rozstawionych z numerem 1 Duńczyków, gdzie po przegranym pierwszym secie drugi set również nie układał się po naszej myśli. Przegrywając 18:12 postawiliśmy wszystko na jedną kartę i wtedy zaczęliśmy gonitwę. Nie chcieliśmy żegnać się jeszcze z turniejem, dlatego zmieniliśmy taktykę gry i z większym spokojem zaczęliśmy gonić i konsekwentnie zdobywać kolejne punkty. Doprowadziliśmy do stanu 20:20 i tego seta udało się wygrać 23:21. W trzecim secie para duńska, podobnie jak my, nie chciała oddać inicjatywy. Większość seta szliśmy punkt za punkt. W końcówce jednak to my wytrzymaliśmy presję i wygraliśmy 21:17.

W ćwierćfinale również zagraliśmy 3-setowe spotkanie z parą z Francji. Półfinał okazał się dla nas spokojniejszy. Łatwa wygrana dała nam szansę na grę w finale. Był to wyczerpujący turniej, jesteśmy zadowoleni z wyniku. Przede mną kolejny turniej początkiem czerwca na Łotwie i w następnym tygodniu wyjeżdżamy na Litwę.

Oczywiście podziękowania dla sponsorów: firmy Premco Logistics, UKS Plesbad Pszczyna, Miasta Pszczyna.