• 10 września 2020
  • wyświetleń: 4144

Lekkoatleci pszczyńskiej Iskry ze złotymi medalami Mistrzostw Śląska

Nietypowo, bo jesienią, zaraz na początku roku szkolnego w dniach 2-3 września w Częstochowie odbyły się Mistrzostwa Śląska Juniorów i Juniorów Młodszych w Lekkiej Atletyce.

Lekkoatleci pszczyńskiej Iskry ze złotymi medalami Mistrzostw Śląska · fot. Marek Biela

Nieco z marszu przygotowujący się do Mistrzostw Polski juniorzy udanie wystartowali w tych zawodach. W pierwszym dniu mistrzostw w kategorii U-20 złoty medal wywalczył bezapelacyjnie Michał Moroń (PB 204 cm). Aktualnie to najlepszy śląski skoczek wzwyż. Mistrzostwo Śląska zdobyła także Zofia Kokoszka - 1500 m (U-18). Najlepszy był także Robert Płachecki - 400 m ppł.

W drugim dniu mistrzostw wystartowała Sonia Pala, która uplasowała się na drugim miejscu w trójskoku.

Młodzicy swoje mistrzostwa rozegrali 5 września na stadionie w Gliwicach. Klub MKS "Iskra" Pszczyna reprezentowały dwie zawodniczki: Maria Dzida - 4. miejsce w biegu na 1000 m oraz Sabrina Munari - 6. miejsce w biegu na 100 m.

W najbliższych dniach walkę na Mistrzostwach Polski Juniorów U-20 w Radomiu podejmą zawodnicy pszczyńskiej Iskry - Michał Moroń w skoku wzwyż (aktualnie 10. wynik w kraju - 204 cm, czwarty wśród juniorów) oraz Robert Płachecki - 400 m przez płotki. Zaś tydzień później, również w Radomiu, walczyć będą Zofia Kokoszka - 800 m i prawdopodobnie Sonia Pala - trójskok.

Szansę na zakwalifikowanie do Mistrzostw Polski Młodzików U-16 w Słupsku mają Sabrina Munari i Maria Dzida (Mistrzostwa Międzywojewódzkie Młodzików 16.09).