Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 19 sierpnia 2016
  • wyświetleń: 4115

Mały żubr z Pszczyny otrzymał imię - będzie nazywał się Plarisa

Ponad 600 zgłoszeń z 270 oryginalnymi propozycjami imion otrzymała Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie w konkursie na imię dla najmłodszej żubrzej mieszkanki. ostatecznie zdecydowano się na imię Plarisa.

Żubr, pokazowa zagroda żubrów, pszczyna
Mały żubr będzie miał na imię Plarisa. · fot. ARiP Pszczyna


Krówka urodziła się w pszczyńskiej zagrodzie 29 maja 2016 r. Jej rodzicami są 18-letni Plawiant i czteroletnia Platanka II. Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej tradycyjnie już wybór imienia dla narodzonego w zagrodzie żubra zostawiła turystom i mieszkańcom Pszczyny.

- Po raz kolejny otrzymaliśmy kilkaset zgłoszeń, w tym z Niemiec, czy Czech, a także z najodleglejszych miejsc naszego kraju. W sumie komisja wybierała z 270 oryginalnych propozycji imion - mówi Michał Pawlak z Agencji Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej.

Wymogi konkursowe były dwa - imię musiało się zaczynać literami "Pl" (wyznacznikiem pszczyńskiej linii żubrów) oraz musiało być żeńskie.

W komisji zasiedli: Jacek Patyk - prezes zarządu ARiPZP, Jacek Gałuszka - redaktor naczelny "Głosu Pszczyńskiego", Grzegorz Czembor - dyrektor Pokazowej Zagrody Żubrów w Pszczynie, Mieczysław Hławiczka - weterynarz zajmujący się pszczyńskimi żubrami, a wybór zaakceptowała także prof. Wanda Olech-Piasecka - prezes Stowarzyszenia Miłośników Żubrów.

Po długich naradach komisja zdecydowała, że nowa mieszkanka pszczyńskiej zagrody będzie nosić imię Plarisa.

Imię wymyśliła pani Bernadetta Kędzior z Łąki. W zamian za pomysł otrzyma ona nagrodę rzeczową o wartości 300 zł.

Niespełna trzymiesięczną krówkę o imieniu Plarisa można natomiast podziwiać w Pokazowej Zagrodzie Żubrów codziennie w godzinach 9.00 - 19.00. Karmienie żubrów odbywa się w godzinach 10.00, 12.00, 14.00 i 16.00.

new / pless.pl, źródło: ARiP ZP

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

UWAGA - do 12 czerwca do godz. 21:00 trwa cisza wyborcza. W tym czasie zabronione są wszelkie formy agitacji wyborczej.