pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 15 stycznia 2020
  • wyświetleń: 12255

[FOTO] Kraksa w Pawłowicach. Kolejny raz taka sama sytuacja

Można powiedzieć, że się do tego przyzwyczajamy. Mowa o wypadkach na pawłowickim odcinku drogi krajowej nr 81. Jak nie na łuku przy wyjeździe z miasta w stronę Skoczowa, to na skrzyżowaniu koło źródełka. Do niebezpiecznej sytuacji doszło także w poniedziałek około godziny 11:00.

Kraksa w Pawłowicach - 13.01.2020 · fot. pless.pl


Zderzyły się tam dwa samochody osobowe: BMW serii 3 i Fiat Sedici. Zawinił kierowca BMW, który próbował przejechać przez skrzyżowanie jadąc od strony Mizerowa. Wymusił on pierwszeństwo na kierowcy Fiata Sedici, który poruszał się w stronę Żor. Zderzenie spowodowało, że Fiat przejechał przez dwa pasy prowadzące w stronę Skoczowa i uderzył w bariery energochłonne. Na całe szczęście nikt nie jechał akurat z przeciwka. Poszkodowany kierowca trafił do szpitala, ale obeszło się na profilaktycznych badaniach i szybkim zwolnieniu do domu. Sprawa zakończyła się mandatem.

Tylko w tym roku na skrzyżowaniu DK-81 z ul. Wyzwolenia odnotowaliśmy trzy kolizje drogowe. Sytuacja nie jest także wesoła na pechowym łuku koło fotoradaru. Ten ustawiony jest w stronę Żor, a po przeciwnej stronie jezdni co kilka dni ktoś ląduje w rowie. Najczęściej gdy jezdnia jest mokra i co za tym idzie jest także śliska. To efekt niedostosowania prędkości do panujących warunków. Jeden z mieszkańców Pawłowic postanowił napisać list do GDDKiA czyli zarządcy drogi krajowej nr 81. W liście prosi zarząd dróg o bliższe przyjrzenie się tematowi bezpieczeństwa na krajówce i podjęcie odpowiednich kroków, które spowodują poprawę bezpieczeństwa. Na tę chwilę nie uzyskał odpowiedzi. Do tematu powrócimy.

sid / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.