Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 20 stycznia 2020
  • 21 stycznia 2020
  • wyświetleń: 13080

Na niebezpiecznym skrzyżowaniu stanie sygnalizacja świetlna

W piątek, 17 stycznia w Katowicach odbyło się spotkanie wójta gminy Pawłowice Franciszka Dziendziela z dyrektorem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Adamem Niełacnym oraz dyrektorem Powiatowego Zarządu Dróg Grzegorzem Górką. Tematem przewodnim było bezpieczeństwo na drogach.

DK 81 w Pawłowicach
Skrzyżowanie ul. Wyzwolenia i ul. Zjednoczenia z DK 81 w Pawłowicach · fot. Google Street View


Szczególną uwagę poświęcono skrzyżowaniu dróg powiatowych: ul. Wyzwolenia i ul. Zjednoczenia z drogą szybkiego ruchu DK81 (obok źródełka). W tym newralgicznym miejscu, gdzie włączanie się do ruchu stwarza problem i zagraża bezpieczeństwu zarówno kierowców, jak i pieszych, zostanie zamontowana sygnalizacja świetlna. Jej zaprojektowanie oraz zabudowa będzie wspólną inwestycją trzech stron: gminy Pawłowice, GDDKiA oraz PZD.

Dodatkowo podczas spotkania omówiono sprawę bezpieczeństwa na pozostałych skrzyżowaniach z drogą krajową nr 81 oraz budowę dróg gospodarczych wzdłuż wiślanki na odcinku gminy Pawłowice.

BM / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.