Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 10 lutego 2020
  • wyświetleń: 1709

Materace sprężynowe czy kieszeniowe? Poznaj podobieństwa i różnice pomiędzy tymi materacami

Materiał partnera:

Zastanawiając się nad wyborem materaca, warto zdobyć wiedzę na temat samego nazewnictwa. Podpowiadamy, czym różnią się klasyczne materace sprężynowe od kieszeniowych i który materac warto wybrać do swojej sypialni.

Materace sprężynowe czy kieszeniowe? Poznaj podobieństwa i różnice pomiędzy tymi materacami


Materace sprężynowe - tradycyjne i kieszenioweW sklepach dostępne są dwa rodzaje materaców sprężynowych: tradycyjne oraz kieszeniowe. W obu rodzajach jako wypełnienie używane są sprężyny, jednak pomimo tego, różnice w użytkowaniu i budowie materaców są znaczące.

Materace bonnelowe, czyli tradycyjne sprężynowe, wypełnione są sprężynami przypominającymi klepsydry. Z tego powodu są to najczęściej materace bardzo głośne, wydające charakterystyczne skrzypienie przy najmniejszym ruchu. Ich dodatkowym mankamentem jest również fakt, że są bardzo podatne na odkształcenia. Spanie na takim materacu jest nie tylko niewygodne, ale również na dłuższą metę niezdrowe.

Materace kieszeniowe to nowoczesne wydanie klasycznych sprężynowych. Każda pojedyncza sprężyna znajdująca się w wypełnieniu materaca, umieszczona jest w materiałowej przegródce (kieszeni). Kieszonki te są ze sobą trwale zespolone, dzięki czemu pomimo faktu, że każda sprężyna ma przestrzeń do indywidualnej pracy, jednocześnie nie przemieszcza się względem swoich sąsiadek. Materace kieszeniowe wyróżniają się niebywałą trwałością, a dzięki specyficznej budowie są podatne na wprowadzanie wszelkich usprawnień, takich jak np. dodatkowe wypełnienia z wysokiej jakości pianki. Taki rodzaj materaca ma w swojej ofercie marka Hilding - charakteryzuje się on doskonałym dopasowaniem do sylwetki śpiącego, a dzięki dodatkowi pianki jest niebywale elastyczny.

Kolejną różnicą między materacem kieszeniowym a tradycyjnym jest też fakt, że kieszonki pełnią funkcję wyciszającą. Ponieważ dzięki ich obecności sprężyny nie stykają się, nie pojawia się nieprzyjemne skrzypienie, typowe dla bonnelowych wypełnień. Materace kieszeniowe posiadają również strefy twardości, dzięki czemu dopasowują się do anatomicznej budowy ciała. Co więcej, w przeciwieństwie do zwykłych materacy sprężynowych, punktowo reagują na nacisk. W praktyce oznacza to, że umieszczenie ciężaru w jednym miejscu materaca, nie powoduje jego odkształceń na całej powierzchni, a jedynie miejscowo. To ważna informacja dla osób poszukujących materaca do podwójnego łóżka.

Zakup materaca sprężynowego - wszystko, co warto wiedziećJak wybrać materac sprężynowy, aby zapewnić sobie komfortowy sen? Przede wszystkim należy upewnić się, że wybierany materac ma budowę kieszeniową, nie bonnelową. Jeśli zdecydowaliśmy się na zakup materaca renomowanej marki Hilding, możemy mieć pewność, że każdy materac sprężynowy przez nią oferowany jest kieszeniowy. Możemy też spotkać się z terminem "multipocket", który oznacza zaawansowaną technologicznie wersję materaca kieszeniowego i jest obecnie jego najbardziej nowoczesną formą, opatentowaną przez markę. Kupując materac upewnijmy się również, że producent przewidział na niego gwarancję. U sprawdzonych producentów gwarancja to minimum kilka lat na zachowanie sprężystości i elastyczności materaca. Bardzo istotną kwestią jest także wybór twardości i grubości materaca - w tym przypadku warto zasięgnąć porady doświadczonego personelu sklepu. Taką obsługę bez wątpienia zapewnia sennamaterace.pl, a dodatkowo również gwarantuje bezpieczną transakcję i bezproblemową dostawę.