pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 11 lutego 2020
  • wyświetleń: 7069

[ZDJĘCIA] Kolejny koala adoptowany w gminie Pawłowice

W związku z silnymi pożarami, które w ostatnich miesiącach występowały na terenie Australii i ich groźnymi skutkami dla ludzi i zwierząt - mieszkańców kontynentu, Szkolne Koło Wolontariatu w Szkole Podstawowej nr 2 w Pawłowicach zorganizowało akcję adopcji koali.

Szkolne Koło Wolontariatu w Szkole Podstawowej nr 2 w Pawłowicach zorganizowało akcję adopcji koali · fot. ZSP w Pawłowicach


W Koala Hospital uczniowie wybrali młodą samiczkę Anwen i rozpoczęli zbiórkę na adopcję. Anwen była trzecim pacjentem z oparzeniami, który został przyjęty z obszaru pożarów w Rezerwacie Lake Innes. Miała przypalone futro na 90% powierzchni ciała oraz cierpiała z powodu silnych oparzeń dolnej części pleców i opuszek łap.

Zbiórka adopcyjna trwa od 4 do 14 lutego i już teraz cieszy się ogromnym zainteresowaniem życzliwej i pomocnej społeczności pawłowickiej "Dwójki".

Szkolne Koło Wolontariatu w Szkole Podstawowej nr 2 w Pawłowicach zorganizowało akcję adopcji koali
Szkolne Koło Wolontariatu w Szkole Podstawowej nr 2 w Pawłowicach zorganizowało akcję adopcji koali · fot. ZSP w Pawłowicach


Przypominamy, że początkiem stycznia na podobne działania zdecydowali się uczniowie klasy VII b w Szkole Podstawowej im. Karola Miarki w Pielgrzymowicach. Szczegóły znajdziecie tutaj.

BM, źródło: ZSP w Pawłowicach

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.