pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 29 lutego 2020
  • 1 marca 2020
  • wyświetleń: 7692

Bezpłatne przejazdy dla Honorowych Dawców Krwi

Od 1 marca osoby posiadające ważną legitymację Honorowego Dawcy Krwi - Zasłużonego dla Zdrowia Narodu będą mogły korzystać z bezpłatnych przejazdów. To właśnie na podstawie legitymacji Międzygminny Związek Komunikacyjny (MZK) wystawi e-bilet uprawniający do darmowych przejazdów na okres 12 miesięcy.

Obowiązkiem posiadacza karty jest jej coroczna aktualizacja. W tym celu Honorowy Dawca Krwi powinien przedstawić w MZK informację potwierdzającą miejsce zamieszkania na terenie jednej z gmin, na której terenie ulga obowiązuje. Mówimy tutaj o samorządach tworzących związek (Jastrzębie-Zdrój, Żory, Radlin, Pawłowice, Pszów, Rydułtowy, Mszana, Marklowice, Czerwionka-Leszczyny, Suszec), a także o gminach, które podpisały z MZK stosowne porozumienia na obsługę komunikacyjną (Zebrzydowice, Ornontowice, Świerklany i Orzesze). Co ważne, ulga nie obowiązuje w ramach komunikacji lokalnej organizowanej w Pawłowicach i Suszcu.

Bilet upoważniający do bezpłatnych przejazdów należy zbliżyć do kasownika bezpośrednio po wejściu do autobusu. Brak zarejestrowania przejazdu będzie traktowany jako jazda bez ważnego biletu.

Szacuje się, że obecnie z bezpłatnych przejazdów na terenie działania MZK może skorzystać ok. 800 zasłużonych honorowych dawców krwi.

BM / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.