Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 18 maja 2020
  • wyświetleń: 3176

Spadek dochodów gminy. Wójt apeluje do ministra o rekompensatę

Wójt Gminy Pawłowice Franciszek Dziendziel wystosował pismo do ministra finansów Tadeusza Kościńskiego w związku ze spadkiem dochodów gminy w okresie od stycznia do marca 2020 roku.

Apel wójta gminy Pawłowice do ministra finansów

W związku z faktem, iż jednym z najważniejszych źródeł dochodów gmin jest udział we wpływach z podatku dochodowego od osób fizycznych, stanowiący dochód budżetu Państwa, prosimy o przekazanie informacji o wykonanych za miesiąc marzec i kwiecień 2020 roku dochodów z tego tytułu na poziomie budżetu Państwa oraz w gminie Pawłowice.

Mamy świadomość, że stan epidemiczny ma wpływ na sytuację gospodarczą w Państwie, jednakże podawane na stronie Ministerstwa Finansów informacje o spadku dochodów o 1,1% w okresie styczeń - marzec 2020 roku nie stanowią uzasadnienia tak drastycznego spadku tychże dochodów na poziomie jednostek samorządu lokalnego, który w przypadku Gminy Pawłowice wyniósł w kwietniu aż 35,57 %. W 2019 roku wpływy z PIT-u za kwiecień wyniosły 2 058 565,00 zł, obecnie w roku 2020 wpływy z PIT-u za kwiecień wyniosły 1 326 354,00 zł.

Mając na uwadze dobro naszych mieszkańców wnoszę o rekompensatę z tytułu utraconych dochodów, ponieważ zadania nałożone na gminę pozostają bez zmian.


Wójt Franciszek Dziendziel

BM / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.