Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 22 czerwca 2020
  • wyświetleń: 4734

Trwa budowa infrastruktury dla rowerzystów w Piasku

W ostatnich tygodniach prowadzono prace przy budowie ścieżki rowerowej wzdłuż Alei Dębowej łączącej Pszczynę z Piaskiem. Obecnie za Sołtysówką powstaje infrastruktura towarzysząca trasie rowerowej.

Infrastruktura dla rowerzystów w Piasku jest na ukończeniu - 19.06.2020 · fot. UM Pszczyna


Budowany jest parking dla rowerzystów i samochodów osobowych z wyznaczonymi miejscami dla osób niepełnosprawnych, wiatą, gdzie będzie można odpocząć oraz stacją napraw. Ze stacji będą mogli skorzystać w razie awarii rowerzyści, którzy na trasę wyruszą bez własnych narzędzi.

Przypomnijmy, że w gminie Pszczyna od 2018 roku trwa budowa sieci ścieżek rowerowych. Ze względu na zminimalizowanie utrudnień w ruchu budowa podzielona została na mniejsze odcinki. Stąd, co jakiś czas do ruchu dopuszczane są kolejne fragmenty dróg rowerowych. Docelowo sieć ścieżek rowerowych będzie rozchodzić się promieniście na poszczególne miejscowości z Centrum Przesiadkowego w Pszczynie. Koszt budowy całej infrastruktury wyniesie ponad 25 mln złotych, z czego 21 mln pozyskano w formie dofinansowania ze środków zewnętrznych.

ar / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.