Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Zdrowie

  • 17 października 2019
  • wyświetleń: 10035

Partnerzy z Niemiec są otwarci na pomoc dla pszczyńskiego szpitala

W tym roku pszczyński szpital dwukrotnie otrzymał wyposażenie i sprzęt rehabilitacyjny z partnerskiego powiatu Anhalt-Bitterfeld. Partnerzy powiatu pszczyńskiego są otwarci na kolejną pomoc dla szpitala.

Z niemieckimi partnerami o wsparciu szpitala - 10.2019 · fot. Powiat


W ubiegłym tygodniu w powiecie pszczyńskim przebywał Uwe Schulze, starosta powiatu Anhalt-Bitterfeld, wraz z wicestarostą Bernhardem Böddekerem oraz dyrektorem szpitala w Bitterfeld i prezesem spółki zarządzającej placówką. Tematem wizyty były możliwości nawiązania współpracy i wsparcia pszczyńskiego szpitala.

W powiecie Anhalt-Bitterfeld działają trzy szpitale - jeden publiczny i dwa prywatne. - Jest tam zasada częstej wymiany sprzętu i wyposażenia. Z naszymi gośćmi rozmawialiśmy o tym, jaki sprzęt jest nam w pszczyńskim szpitalu najbardziej potrzebny oraz o możliwościach pozyskania aparatury z Niemiec - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński. Dodaje także, że delegacja z Niemiec była pełna uznania dla wysiłku włożonego w reaktywację działalności w szpitalu.

Z niemieckimi partnerami o wsparciu szpitala - 10.2019
Z niemieckimi partnerami o wsparciu szpitala - 10.2019 · fot. Powiat


Po placówce gości oprowadzał dyrektor dr n. med. Marcin Leśniewski, który opowiadał o planach rozwoju, jak również o problemach związanych z finansowaniem bieżącej działalności służby zdrowia w Polsce. W odprawach na poszczególnych oddziałach wzięli udział ordynatorzy i przełożone pielęgniarek.

- W budżecie, który jest bardzo trudny, planujemy środki na pomoc w finansowaniu bieżącej działalności szpitala, na którą nie wystarczają środki z NFZ, a która nie jest naszym zadaniem. Czekamy na decyzje gmin. Sytuacja w szpitalnictwie jest dynamiczna. Będziemy obserwować, jakie będą decyzje rządu, czy będą środki na lepsze finansowanie procedur. Przygotowujemy harmonogram remontów budynku. Każde wsparcie, które możemy pozyskać, jest dla nas bardzo ważne - podkreśla starosta Barbara Bandoła.

W czerwcu Lions Club Bitterfeld przekazał pszczyńskiemu szpitalowi 180 elementów wyposażenia, m.in. łóżka szpitalne z materacami i szafkami, chodziki, podnośniki, krzesła toaletowe czy stołki prysznicowe. W lipcu, dzięki nawiązaniu współpracy ze stowarzyszeniem medycznym z Köthen, pszczyński szpital pozyskał sprzęt ortopedyczny - m. in. wózki inwalidzkie, chodziki i kule oraz materiały pielęgnacyjne.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.